Moja babcia szpieg

Tytuł propozycji wydawniczej: Moja babcia szpieg

Grupa docelowa: Książka przeznaczona jest dla grupy wiekowej: 6 – 9 lat.

Ilość znaków proponowanego tekstu: 57 tysięcy znaków

O tekście: Maja, rezolutna, kochająca modę dziewięciolatka, na ostatni weekend wakacji przyjeżdża do babci. Zapowiadają się nudne trzy dni, w dodatku w aromacie czosnku i cebuli, z chrapiącą i puszczającą wiatry babcią Konstancją. Najgorsze, że babcia popełnia zbrodnię na modzie, bo nosi ubrania tylko w jednym kolorze: niebieskim.

Jednak już pierwszy wieczór w domu staruszki, okazuje się być dla Mai niezwykły. Odkrywa sekretny pokój, tajemniczą teczką ze zdjęciem swojego modowego mistrza, Alexa oraz monitoring domu. A to tylko preludium…

Następnego dnia dziewczynka wraz z babcią nieoczekiwanie wyruszają do Warszawy, gdzie trwa fashion week. Główną atrakcją ma być pokaz najnowszej kolekcji Alexa.

Ale… W hotelu dzieją się kolejne dziwne rzeczy: babcia mówi do siebie i przebrana za pokojówkę włamuje się do hotelowego pokoju. Przypadkiem Maja podąża za nią, co przynosi następne problemy. Obie zostają przyłapane w apartamencie Alexa, a nagłe pojawienie się kierownika hotelu, w nikim nie wzbudziło żadnych podejrzeń. Tylko Maja zastanawia się, co tak naprawdę się dzieje? Niezmienne są jedynie babcine wiatry i czosnkowy aromat, który ciągnie się za nią niczym najdroższe perfumy.

Kim jest babcia Mai? Jak zakończy się Operacja Chusta i co z tym wspólnego będzie miała dziewięciolatka?

Pełna humoru i przygód powieść napisana z perspektywy dziewięciolatki. Mnóstwo zwrotów akcji, nieoczekiwanych scen, żartów i wyjątkowa postać babci, która… No właśnie, czy naprawdę jest szpiegiem? Obowiązkowa lektura dla wszystkich.