Tajemnica zielonej teczki

Planowane wydanie: 2019

Tajemnica zielonej teczki – tytuł roboczy

Kontynuacja dotychczasowych przygód czwórki bohaterów z Olsztyna.

Paczka przyjaciół przybywa do stolicy Polski na spotkanie ze słynnym pisarzem, Tymoteuszem Maleckim. Niestety z dużym opóźnieniem docierają na Krakowskie Przedmieście do Kawiarni Pod Leniwym Kotem, w której planowane było spotkanie autorskie. Na szczęście udało im się jeszcze zastać autora. Kiedy Malecki podpisuje Zuzie książki, uporczywie dzwoni jego telefon. Wreszcie przeprasza i odbiera połączenie… Dowiaduje się, że stała się straszna rzecz. Coś zaginęło! W pośpiechu opuszcza lokal gubiąc po drodze dziwną wiadomość – zagadkę.

Dzieci postanawiają sprostać kolejnemu zadaniu i pomóc pisarzowi odzyskać niezwykle cenny rękopis, bo ich zdaniem, to właśnie on zaginął.

Zaczyna się wędrówka szlakiem warszawskich zabytków i kolejnych wiadomości. Dzieci w poszukiwaniu rękopisu zwiedzają Zamek Królewski, Stare i Nowe Miasto, Barbakan, poznają warszawskie legendy między innymi: o niemym dzwonie, skamieniałym niedźwiedziu, Syrence, złotej kaczce czy Warsie i Sawie. Zachwycają się najwęższą kamienicę czy niezwykłym niebieskim budynkiem prowadzącym na Gnojną Górę.

Bohaterowie poznają zakochanego w stolicy Adama, który dziwnym zbiegiem okoliczności pojawia się w tych samych miejscach co oni, a następnie zostaje porwany. Są śledzeni przez bliźniaczki z psem i mężczyznę w granatowej muszce w białe kropy.

Czy kobieta w perłach na szyi naprawdę ukradła rękopis najnowszej powieści Tymoteusza Maleckiego oraz porwała Adama? Czy bohaterom uda się odzyskać rękopis? Włącz się do zabawy i pomóż Kamie, Zuzie, Chudemu oraz Świętemu odzyskać skradzione dzieło ich ulubionego pisarza. Nie ma czasu do stracenia!