Tajemnica profesora w meloniku

Planowane wydanie: 2019

Tajemnica profesora w meloniku – tytuł roboczy

Kontynuacja przygód dziecięcej paczki detektywów – amatorów: Kamy, Zuzy, Wojtka oraz Krzyśka, miłośników piłki nożnej oraz zagadek. Lekka, zabawna, dynamiczna oraz pełna humoru powieść z elementami gry miejskiej, w której ważną rolę odgrywają lokalne zabytki, legendy oraz historia.

Czwórka przyjaciół z olsztyńskiego osiedla Kwiatowego udaje się do Torunia, miasta Kopernika oraz pierników, by celująco sprostać szkolnemu zadaniu. Mają napisać wypracowanie poświęcone dowolnej wystawie. Swoją toruńską przygodę przyjaciele zaczynają od zwiedzenia Krzywej Wieży, w której odkrywają tajną skrytkę, a w niej wiadomość o planowanym morderstwie pewnego profesora i jego psa. Chwilę później pojawia się nieznajomy w kapeluszu, który grozi dzieciom oraz odbiera im znalezisko.

Paczka przyjaciół, na własną rękę, w tajemnicy przed dorosłymi, zaczyna prywatne dochodzenie. Na ich drodze pojawiają się dziwne, wierszowane zagadki w kształcie puzzli. Zagadek jest pięć. Połączenie wszystkich elementów gwarantuje osiągnięcie celu, bowiem każdy puzzel przedstawia fragment budynku. Wszystkie metody są dozwolone, a finał to uratowanie ludzkiego życia. Więc, do dzieła!

Czy bohaterom uda się rozwiązać wszystkie zagadki kapelusznika oraz zapobiec morderstwu profesora i jego psa? Jaką rolę w tym wszystkim pełni ciotka Agata i znana Mecenas Sztuki – Aldona Zimek? Wejdź do zabawy i pomóż paczce detektywów zapobiec morderstwu profesora i jego psa!