Nawiedzona kamienica

Planowane wydanie: 2019

Nawiedzona kamienica – tytuł roboczy

Nawiedzona kamienica to powieść przygodowo – detektywistyczna z elementami grozy i wątkami paranormalnymi, która wcale nie wystraszy!

Do Dolnego, małego mazurskiego miasteczka przeprowadza się Tadek. Jego rodzice otrzymują w spadku kamienicę wraz z podupadającą „Księgarnią u Zenka”, którą planują reaktywować. Tadek nie jest zadowolony z żadnej decyzji rodziców, ani o przeprowadzce, ani o otwarciu księgarni. Ale do czasu…

Poznaje jedenastoletnią Lilii, która mieszka w Dolnym od urodzenia. Nowa koleżanka planuje otworzyć w mieście restaurację, bowiem jest miłośniczką kuchennych eksperymentów: robi przepyszną czekoladę do picia czy słynne na całe Dolne babeczki z rozpływającym się czekoladowym wnętrzem. Ponadto Lilii jest gadułą, czym zjednała sobie serce kolegi, bo on wręcz przeciwnie.

Bohaterowie dostają do wykonania zadanie od rodziców Tadka. Mają uporządkować w księgarni regał z książkami dla dzieci. Z pewnej książki wypada zapisana dziwną rymowanką kartka papieru. Lilii opowiada koledze o legendzie drwala, który ukrył skarb. Od tego momentu bohaterowie zamieniają się w detektywów, którzy szukają skarbu. Rozwiązują zagadkę z rymowanki i trafiają na kolejną niewiadomą. Dodatkowo Tadek zaczyna dostrzegać wokół siebie dziwne rzeczy. Za ścianą słyszy pukanie, w jego pokoju w dziwny sposób pojawiła się stara gazeta, ktoś przestawił książki w księgarni.

Czy Tadkowi oraz Lilii uda się odkryć ukryty przed wieloma laty skarb? Jaki związek ma z tym ekscentryczna Eugenia, szalony Franek, który ich śledzi oraz miejska legenda o drwalu?