Nowoczesna bajka

Tytuł propozycji wydawniczej: Nowoczesna bajka (Opowieść o radości)

Grupa docelowa: Książka przeznaczona dla grupy wiekowej: 4 – 6 lat

Ilość znaków proponowanego tekstu: 41 tysiące znaków

O tekście: Czy wyobrażasz sobie świat bez radości, wieczność bez szczęścia? Jak wtedy będzie wyglądać Twoje życie? Niezwykle trudny temat w przestępnej formie, którą, bez wątpienia, pokochasz Ty i Twoje dzieci.

Narrator Nowoczesnej bajki snuję opowieść dwutorowo. Z jednej strony znajdujemy się w pokoju Adasia, z drugiej w wymyślonej krainie tysiąca jezior. I właśnie w tej ostatniej, nie ma już radości. Została wykreślona ze słownika, a cała ludzkość jest zapracowana i smutna. Nikt, oprócz ukrywającej się garstki zwierząt, nie pamięta, jak wyglądał świat, kiedy istniała radość i jak wyglądało życie nim pojawiła się Łowczyni w Czerni.

Pewnego dnia, w krainie tysiąca jezior, przychodzi na świat dziewczynka o imieniu Matylda. Jest jedyną, najradośniejszą osobą we wszechświecie. Poznajemy również gadającego szczurka Benia, który wierzy, że tylko Matylda jest w stanie uratować świat.

Czy jej się to uda? Skąd, nagle, w opowieści pojawia się wiewiórka Celinka i kim naprawdę jest Łowczyni w Czerni?

Nowoczesna bajka, to opowieść o zaginionej radości, ale… Nie za górami, nie za lasami, a tuż obok Ciebie. Nie ma zamków, karocy, króla czy Baby Jagi, ale jest morał oraz przesłanie. Jak w każdej bajce, nie tylko w tej nowoczesnej.